Masáž
pánve

Masáž pánevních kostí

detoxikuje tělo, podporuje plodnost, udržuje hormonální rovnováhu

uvolňuje fyzické i psychické bolesti a léčí generační traumata

přináší kvalitnější prožívání sexuality

probouzí tvořivost, intuici, vnímavost

Masáž pánve je velice silná technika práce s oblastí pánve ženy či muže. Je potřeba k tomuto ošetření přistupovat s velkou úctou, jemností a péčí. Člověk, který ji provádí, musí být dobře ukotven ve svém středu, ve veliké důvěře, aby mohl být dobrým průvodcem při uvolňování starých zranění nejen z těla, ale i z duše. Pro mě osobně se stala péče o pánev, kosti, ženství (ale i o mužství) posláním.

Naše pánev a její okolí v sobě nese mnoho zranění, které jsme posbírali nejen v našem osobním životě, ale po mnoho generací. Táhnout se naší rodovou linií jako červená niť, která spojuje všechny jejich členy podobným zraňujícím vzorcem chování ve vztahu k sobě. To nám pak způsobuje v životě bolest fyzickou i psychickou.Váš titul jde sem„Kost (lat.os) je tvrdá, mineralizovaná pojivová tkáň, sloužící jako mechanická ochrana vnitřních orgánů a opora těla, tvořící vnitřní konstrukci, na kterou se upínají svaly a šlachy.“

Generační zátěž se promítá do našeho života, aniž bychom si ji uvědomili. Tím, že ji zvědomíme, máme šanci ji vyléčit a tento nefunkční přístup k sobě, k životu, nahradit takovým, který nás nebude zraňovat, ale bude nás podporovat a rozvíjet.

„Kost (lat.os) je tvrdá, mineralizovaná pojivová tkáň, sloužící jako mechanická ochrana vnitřních orgánů a opora těla, tvořící vnitřní konstrukci, na kterou se upínají svaly a šlachy.“

Takto nás o kostech učili ve škole. Kosti jsou však živoucí. Není to jen tvrdá hmota. Kosti vibrují a znějí. Zpívají vlastní píseň života. Když k nim takto přistoupíme dějí se doslova zázraky.

Kosti jsou místem, kam se ukládají generační traumata. V dnešní době se však na kosti upíná jen málo pozornosti, natož kvalitní péče, kterou by si rozhodně zasloužily. To byl jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla tuto oblast prozkoumat a začít o kosti s láskou pečovat. Nejprve u sebe a pak i u ostatních.

Ohromilo mě, jak silná masáž pánevních kostí je. Kam se člověk může podívat sám v sobě. Co vše se tak jasně zviditelní až z těch nejvzdálenějších koutů podvědomí.

Markéta Štěpánková - léčení srdce II

„Nic silnějšího jsem v životě nezažila!“…slýchávám často po masáži.

Než se dotknu vašich kostí, předchází tomu delší příprava vašeho těla i psychiky, abyste se dokázali co nejvíce uvolnit.

Nejdříve si popovídáme a probereme průběh celého setkání. Na obrázku pánve vám ukáži, jak budu pravděpodobně postupovat a kde se vás budu dotýkat. Samozřejmě vše je velmi individuální a stává se, že mě vaše tělo hned nepustí na všechna místa. To je v pořádku, je potřeba být k sobě laskaví a nepospíchat tam, kde bychom to ještě nemuseli zvládnout.

Důvěřujte prosím moudrosti vašeho těla. Já mu vždy naslouchám a nechám se jím vést tak, aby to pro vás bylo laskavé a léčivé. Pokud bychom pospíchali a nerespektovali vaše tělo, mohlo by místo léčení dojít k retraumatizaci (tzn. opakování traumatu) a to rozhodně nechceme!

Po úvodním povídání budete mít prostor navnímat oblast vaší pánve, uvědomit si, co v ní nesete a vyjádřit nahlas nebo jen pro sebe vaše přání – záměr pro jednotlivé sezení (např. uvolnění pánve, vyléčení sexuálních zranění, otevření tvořivosti, plodnosti,…). Následně vás opečuji rozhlazením celého těla s použitím teplého kokosového oleje s přídavkem esenciálních vůní dle vašeho výběru. To povede k uvolnění a aktivování vašeho senzuálního těla.

Až po této důkladné přípravě přejdu s jemným dotykem k vašim kostem. Pokud máte obavy, tak vás mohu ujistit, že vy jste tím, kdo si vše řídí. Je na vás, jak budete připraveni jít do hloubky. Není vůbec špatné držet se pro pár prvních sezení jen na trnech pánevních kostí. Věřte, že vše má správný čas.

Markéta Štěpánková - léčení srdce II

Masáž pánve je velmi léčivá na mnoha úrovních:

po ošetření se vaše pánev prozáří a detoxikuje
uvolní se zatuhlá místa (např. lymfatické uzliny a splavy), která bolí nebo brání svobodnému prožívání sexuality, života
dojde k uvolnění endorfinů a probuzení extáze
ukotvíte se do svých kostí, které vám dají velkou oporu
postupně zmizí většina bolestí, včetně rodové zátěže

Péčí o vaši pánev se také můžete připravit k porodu, který díky této péči může být až extatický. Pouze tím, že zcitlivíme vaši tkáň v oblasti gotického oblouku, která byla původně erektivní, ale časem tuto vlastnost ztratila a ztuhla.

Jako dula (průvodkyně těhotenstvím, porodem a šestinedělím) také podporuji ženy při porodu. Jemné dotyky, silnější tlaky a masáž pánve se mi velice osvědčily během kontrakcí (děložní stahy). Pomáhají ženám k hladšímu a méně bolestivému průběhu porodu.

Děkuji za každého člověka, který si dopřeje tuto silně léčivou masáž a oživí oblast pánve a tak i šťavnatost svého života, který se může stát až extatický.

Při masáži používám ručně tepané tibetské mísy, které svým jedinečným nádherným zvukem harmonizují organismus, zklidňují mysl a vedou nás k sobě samému. Terapeutickou ladičku Země vibrující s frekvencí srdce. Kvalitní bio éterické oleje, které jsou míchány na míru k dané proceduře a jsou pohlazením nejen pro naše čichové buňky.

Slyšíte své kosti? Volají po péči a dotyku? Pokud ano, tak se na vás moc těším!

Terapeutické ladičky jsou kovové zvukové rezonátory precizně vyladěné do konkrétních tónů a frekvencí. Mohou se používat při různých typech terapie, obvykle přikládáním k vybraným částem těla.

Vše okolo nás včetně nás samých má určitou vibraci – frekvenci a je jen na nás, zda se svým okolím ladíme. Některé zvuky jsou nám příjemné, působí blahodárně až léčivě pro tělo i psychiku. Jiné zvuky jsou pro nás nepříjemné až škodlivé. Jedním ze způsobů, jak vyladit, zharmonizovat své tělo nebo odstranit různé fyzické i psychické potíže, je terapie pomocí ladiček.

Ladička Země (cis – 136.10 Hz) – vibruje s frekvencí srdce. Používám ji především k harmonizaci pánve přiložením na trny pánevních kostí. Ladička dokáže rozeznít vaši pánev a obnovit původní vibraci kostí. Pomáhá ve vašem těle uvolňovat ztuhlá místa, kde neproudí energie. Využívám ji k propojení důležitých center – pánve – srdce – mysli.

Vaše kosti promlouvají…

sdílení po masáži.

Příběh hovořícího lůna. Jednou má pánev u Markéty promluvila a přála si masáž lůna. Moc se mi nechtělo pánev poslechnout, dlouho jsem váhala, ale zvědavost a touha otevřít se zvítězila a odhodlání mě dovedlo na tuto masáž pánevních kostí.

Nevím co očekávat…trochu strach, ale i hluboká důvěra v Markétu a dávnou moudrost kterou z ní cítím. Uvolnila jsem se a otevřela se procesu, doteky intimní, ale ne sexuální, pomalu odbourávají staletí strachů i bloky zapomenutých generací, jež konečně dostaly možnost skrze mě promluvit. Uvolnit se.

Cítím bolest, strach, pláč i smích, zrození i smrt. Jemné doteky mě vedou liniemi času i prostoru. Potkávám svou prababičku. Vyzařuje vděčnost. Sděluje mi. “ Ženy byly dlouho nuceny rodit slabší dcery než byly ony sami, tvou generací se to láme, a ženy zase mohou rodit silné vědomé dcery. Strážkyně vědomí, rodu, života. Děkujeme Ti.”

Já děkuji z celého srdce Markét Mariísol za sdílení jejích darů a sobě za důvěru a otevření je přijmout. Tobě, jež čteš tyto řádky přeji odvahu ponořit se do hlubin lůna a objevit poklady jež patří jen Tobě. Požehnání všem.

Pavla Gronlund

Monika Schagererová
Jak často se dotkneš svých pánevních kostí? Lopat a trnů kyčelních a jsi tam v tom doteku s nimi celou svojí pozorností?

Už slyším to: “ A proč?“

Setkání tváří v tvář se zástupem stařen, žen které jsou mými kořeny a spojením s minulostí i budoucností, bylo děsivé, divoké, syrové, bolavé a neuvěřitelné krásné zároveň. Vidíš najednou všechnu bolest a utrpení, kterými ženy před tebou prošly, aby ty jsi tu mohla stát tak, jak teď jsi. Ve svém těle, s možností rozhodnout se využít svojí sílu a jasnost. Když všechny ty vědomé i nevědomé oběti přijmeš. Když ve svém těle ucítíš proč.

Pak mají smysl a nebyly zbytečné.

Můžou najednou být zdrojem, oporou a stanou se těmi kořeny, které tě vyživí. Všechny zkušenosti žen před tebou pak dostanou smysl. I ta obrovská bolest, potlačení a odmítání, které tvoje kosti nesou, protože kdo by se rozhodl jim naslouchat. Kdo by chtěl skutečně cítit, kolikrát jsme svoje tělo nevědomě daly, aniž bychom skutečně chtěly a ono bylo připravené?

Pojď to uvidět. Nech ať ti kosti ukážou pravdu.

Celé tělo je plné záznamů a otisků našich prožitků. Je tvořené tím, jak se sebou zacházíme a jak necháme, aby s námi bylo zacházeno. Co se asi tak mohlo vpít do pánevních kostí? Tak hluboko, do toho temna, ze kterého vychází na svět život? Zároveň do těch záznamů všech generací před tebou..

Navzdory tak silnému prožitku je masáž pánevních kostí neuvěřitelně citlivý proces. Pro mě to bylo rituální setkání a propojení s úplně novou rovinou vnímání sebe a toho, o co se skutečně opírám a z čeho vycházím. Neočekávala jsem nic. Byla jsem připravená vnímat, co bude moje tělo ochotné mi odkrýt. Většina těch vjemů přicházela v obrazech, prožitcích a vizích a jsou tak těžko popsatelné slovy. Bez jakýchkoliv chemických nebo přírodních látek to byla až psychedelická zkušenost.

Trvalo měsíc, než si to všechno sedlo tak, abych to mohla verbalizovat a i tak mám pocit, že dost povrchně a plytce.

Přejete si vnímat své kořeny a nechat se jimi vyživit, pak se vydejte rovnou ke zdroji této péče k Markétě.

Děkuji za tvoje vnímavé ruce…

Monika Schagererová

Léňa
Markét, jsem tak vděčná, že jsem mohla přijmout tvůj dar léčení pánve. Je tak důležitý pro náš ženy. Abychom mohly povstat jako Fénix. Uvolnit naše bolesti, které mohou odejít.

Asi ani nedokážu dohlédnout, jak daleko má dopad toto léčení pánve, ale cítím, že se více propojí moje linie žen. Cítím jejich podporu, vzájemný soucit, touhu po svobodě.

Můj dnešní záměr, který jsem vložila do oleje, byla důvěra a radost. Vše proběhlo. Děkuji ti, sestřičko, že jsi mi pomohla postarat se s láskou o moje kosti.

S láskou a úctou Léňa

Najdeme pro Vás vhodný termín. Doporučuji si vyhradit celý den pro sebe, nebo alespoň volnější režim. Masáž pánve je velice silný proces, tak na to prosím nezapomeňte. Pokud se potřebujete na cokoli doptat, určitě mě kontaktujte, ráda odpovím.

Na ošetření pánve budeme potřebovat 120 minut.

Cena za jedno ošetření je 5000 Kč.

Přejete si průvodce na cestě ke štěstí a spokojenosti?

Markéta Štěpánková

Kamýk 32, 412 01 Kamýk u Litoměřic