.

 

 

 

 

 

 

 

 

Léčení srdce. Co to znamená? Jak probíhá?...slýchávám často, když odpovídám na otázku, co že to vlastně dělám?

Přiznám se, že odpovědět pro mě není vůbec jednoduché. Jak popsat slovy něco, co rozum přesahuje, co nelze vysvětlit? Mám ráda výzvy, a tak se o to pokusím. Jen dopředu upozorňuji, že ať napíši cokoli, je to jen střípek...srdce nelze omezit do slov!

Nejprve praktická stránka věci. To by mohlo jít hladce. Po objednání, nejlépe telefonickém, vás přivítám u mě          v příjemné léčivé místnosti, kde si spolu můžeme nejprve vypít čaj, popovídat si nebo rovnou přejít k léčivému dotyku, dle vašich aktuálních potřeb a naladění.

Léčivý dotyk probíhá na lůžku přes oblečení a deku, pro váš větší pocit bezpečí. Léčení začínám většinou hrou na tibetskou mísu. Následně přikládám na různé části vašeho těla dlaně nebo speciální ladičku kostí a pomocí jemného pohybu či bez pohybu uvolňuji, co je třeba. Vnímám potřeby vašeho těla, které ke mě promlouvá a vede mé ruce na místa, která potřebují pozornost a láskyplný dotyk. Celé setkání nám zabere 90 minut. Doporučuji přijít v pohodlném oblečení, ve kterém se vám dobře leží, aby vás nic netlačilo a mohli jste se při léčení co nejvíce uvolnit.

Již prvním kontaktem (většinou telefonickým) se mnou, začíná léčení vašeho srdce. Skrze mé srdce proudí Boží milost pro naše životy. Já nebráním Bohu, aby konal. To znamená, že pro vás tvořím láskyplný, bezpečný prostor, kde můžete být opravdu sami sebou. Jste plně přijati, milováni bez podmínek, jen proto, že existujete. Bez hodnocení, souzení, manipulace a tlaku, jací byste měli být, abyste byli pro ostatní přijatelní.

Můžete to v sobě vnímat různě. Někdo cítí strach, napětí, jiný radost, úlevu, zklidnění a ani slzy nejsou neobvyklé. U každého dojde postupně k uvolnění. Vše, co ucítíte je v pořádku. Dochází k uvolňování zamrzlých emocí z vašich těl. Navracíte se zpátky k sobě, ke své přirozenosti. Tak si jen dovolte cítít a prožívat vše, co právě přichází. Je to cesta k autenticitě a sebepoznání, která nám umožní lépe se vnímat a dopřávat si to, co opravdu potřebujeme. Pak můžeme být šťastní a spokojení sami se sebou.

Můžete si to představit tak, jako když chcete nově vymalovat, také nejprve uklidíte a připravíte zdi pro nový nátěr. Pokud byste chtěli jen překrýt to staré, tak to na vás stejně dříve nebo později vykoukne. A to už nechceme. Tak hurá do úklidu! I když je někdy hodně náročný, plný slz a bolesti, rozhodně stojí za to! Neřešíme jen to, co je vidět na povrchu, ale jdeme ke kořenům, k jádru, do hloubky. Jen tak se můžeme opravdu osvobodit od starých, nefunkčních vzorců, které nám ztrpčují život.

Láska a pozornost, se kterou k vám přistupuji, rozpouští ochranné štíty, které nám v určitém období našeho života pomohly přežít. Hlavně v době, kdy se k nám ostatní chovali necitlivě, zraňujícím způsobem a my jsme se neuměli nebo nemohli bránit (především v období dětství). Problém je ten, že se chráníme dál, i když už jsme dospělí a nebezpečí již nehrozí. To znamená, že se v životě velmi omezujeme a ze strachu ze zranění si nedovolujeme žít tak, jak bychom chtěli. Prakticky jen přežíváme v našem úkrytu, ze kterého pozorujeme život, místo, abychom ho žili. 

Léčením srdce zcitlivujeme do těla, začínáme se přijímat a milovat. Jasněji vidíme to, co potřebujeme. A pak můžeme konat a tančit životem beze strachu z odhalení, neboť nic neskrýváme před sebou ani druhými. Je to cesta osvobození se, sebelásky a přijetí všeho, co v sobě obsahujeme. Nejen ty krásné, příjemné části, ale i ty temné, děsivé a nepříjemné. Právě za těmi se skrývá naše největší bohatství, síla, moudrost.

Za roky léčení jsem vysledovala tyto bezprostřední účinky na fyzické tělo:

  • prohloubí se dýchání (často to lidé popisují tak, že se poprvé dokázali zhluboka nadechnout)
  • uvolní se bolest – psychická i fyzická (hlavně v oblasti hrudníku)
  • uvolní se napětí, ztuhlost, sevření

Na psychické úrovni dochází většinou k velké úlevě. Radosti a motivaci do nového, svobodnějšího a autentičtějšího života. Člověk má chuť žít v souladu se svým srdcem, otevírá se novým možnostem, aby mohly přijít do jeho života, i když rozum tvrdí, že to není možné. Začínají se dít zázraky.

Léčení je velice silný a hluboký proces. Doporučuji, abyste si dopřáli v den léčení čas jen pro sebe a mohli tak lépe vstřebávat a integrovat nové prožitky do svého těla, srdce, života. Můžete také cítit velkou únavu. Léčení bych pro představu mohla přirovnat k operaci fyzického těla, akorát bez nástrojů. Čas na regeneraci je moc důležitý. Nezapomeňte hodně pít vodu, abyste podpořili léčením nastartovaný proces čištění těla. Léčení probíhá i poté, co odejdete. Často si uvědomíte jeho sílu a vliv na váš život až s větším odstupem. To je úplně v pořádku.

Kromě jemného laskavého dotyku se můžete těšit na vůně, terapeutickou ladičku Země, relaxační hudbu a zvuky harmonizačních nástrojů (koshi zvonek, tibetské mísy, šamanský buben), které celý proces zpříjemňují a podporují.

Nejlépe o hloubce a dopadech léčení do běžného života hovoří příběhy těch, kteří si léčením srdce již prošli.

Reference

Moc si vážím vaší zpětné vazby.

Hned od prvního setkání s Markétou v roce 2011 mě zaujal její dar vnímat a vidět druhého. Cítil jsem, že mi může něco důležitého předat. O několik let později jsem využil možnosti přátelského setkání a po roce jsem se již sám ozval se žádostí o „léčení srdce“, jak svoji práci nazývá. Šel jsem za ní takto asi 4x a vždy mi to přineslo cennou pomoc. Markéta přináší jasné vhledy do mé životní situace, a aniž bych musel něco příliš popisovat, ví přesně, čím procházím. S moudrostí a laskavostí mi ukazuje jiný pohled na situaci i mé vlastní stíny v příběhu. Její energetická práce je hluboce léčivá. Cítím se s ní v bezpečí a odcházím s větší vírou v sebe a život. Můžu ji všemi deseti doporučit těm, koho její životní postoj a poselství osloví. Děkuju ti, Markét.
Jakub StřítezskýHuman design
S rukou na bolavém srdci jsem přišla za Markétou. Nevěděla jsem, jak dál spokojeně žít. Rozpadl se mi sen. Můj sen o rodině, manželství, lásce... můj život. Markétka se mnou začala promlouvat, tak laskavě a přirozeně. Jen její hlas mě uklidňoval. Její slova mi dávala smysl. Od prvního zazvonění na Markétky zvonek se toho tolik změnilo. Osvobodila jsem se ze závislosti na manželovi, na držení vztahu, když druhý nechce. Nebojím se ŽÍT v lásce a radosti, protože to je to ONO! Přijímám své stíny a těžké chvíle v životě. Od léčení srdce jdu cestou lásky k životu...moc mě baví.
Andrea Rývováfotografka, úřednice
Skutečně a pravdivě milovat. Vnímat lásku, kterou mohu sdílet a prožívat získalo úplně jiný rozměr, díky léčení srdce, které Markéta přináší. Konečně jsem začala chápat, co to znamená milovat sebe. Jak obrovský dar je tento život, ve kterém kráčím a jak nepopsatelnou svobodu může člověk prožívat. Přijmout svou vlastní lidskost a zranitelnost a díky nim nacházet sílu, která můj život dělá skutečně mým osobním, naplněným mou jedinečnou cestou. Pokud hledáte svou vlastní, láskyplnou cestu v životě pojďte se setkat s Markétou, s jejím darem a zářícím srdcem a úsměvem. Dovolte si pustit své možné předsudky a názory. Zkuste ochutnat ten léčivý dotek pro vaše srdce.
Monika Schagererovázáchranářka, vodní terapeutka