Léčení
srdce

Co to znamená? Jak probíhá?…slýchávám často, když odpovídám na otázku, co že to vlastně dělám?

Přiznám se, že odpovědět pro mě není vůbec jednoduché. Jak popsat slovy něco, co rozum přesahuje, co nelze vysvětlit? Mám ráda výzvy, a tak se o to pokusím. Jen dopředu upozorňuji, že ať napíši cokoli, je to jen střípek…srdce nelze omezit do slov!

Nejprve praktická stránka věci. To by mohlo jít hladce. Po objednání, nejlépe telefonickém, vás přivítám u mě v příjemné léčivé místnosti, kde si spolu můžeme nejprve vypít čaj, popovídat si nebo rovnou přejít k léčivému dotyku, dle vašich aktuálních potřeb a naladění.

Léčivý dotyk probíhá na lůžku přes oblečení a deku, pro váš větší pocit bezpečí. Léčení začínám většinou hrou na tibetskou mísu. Následně přikládám na různé části vašeho těla dlaně nebo speciální ladičku kostí a pomocí jemného pohybu či bez pohybu uvolňuji, co je třeba. Vnímám potřeby vašeho těla, které ke mě promlouvá a vede mé ruce na místa, která potřebují pozornost a láskyplný dotyk. Celé setkání nám zabere 90 minut. Doporučuji přijít v pohodlném oblečení, ve kterém se vám dobře leží, aby vás nic netlačilo a mohli jste se při léčení co nejvíce uvolnit.

Již prvním kontaktem (většinou telefonickým) se mnou, začíná léčení vašeho srdce. Skrze mé srdce proudí Boží milost pro naše životy. Já nebráním Bohu, aby konal. To znamená, že pro vás tvořím láskyplný, bezpečný prostor, kde můžete být opravdu sami sebou. Jste plně přijati, milováni bez podmínek, jen proto, že existujete. Bez hodnocení, souzení, manipulace a tlaku, jací byste měli být, abyste byli pro ostatní přijatelní.

Můžete to v sobě vnímat různě. Někdo cítí strach, napětí, jiný radost, úlevu, zklidnění a ani slzy nejsou neobvyklé. U každého dojde postupně k uvolnění. Vše, co ucítíte je v pořádku. Dochází k uvolňování zamrzlých emocí z vašich těl. Navracíte se zpátky k sobě, ke své přirozenosti. Tak si jen dovolte cítít a prožívat vše, co právě přichází. Je to cesta k autenticitě a sebepoznání, která nám umožní lépe se vnímat a dopřávat si to, co opravdu potřebujeme. Pak můžeme být šťastní a spokojení sami se sebou.

Můžete si to představit tak, jako když chcete nově vymalovat, také nejprve oškrábete a připravíte zdi pro nový nátěr. Pokud byste chtěli jen překrýt to staré, tak to na vás stejně dříve nebo později vykoukne. A to už nechceme. Tak hurá do úklidu! I když je někdy hodně náročný, plný slz a bolesti, rozhodně stojí za to! Neřešíme jen to, co je vidět na povrchu, ale jdeme ke kořenům, k jádru, do hloubky. Jen tak se můžeme opravdu osvobodit od starých, nefunkčních vzorců, které nám ztrpčují život.

Markéta Štěpánková - léčení srdce II

Láska a pozornost, se kterou k vám přistupuji, rozpouští ochranné štíty, které nám v určitém období našeho života pomohly přežít. Hlavně v době, kdy se k nám ostatní chovali necitlivě, zraňujícím způsobem a my jsme se neuměli nebo nemohli bránit (především v období dětství). Problém je ten, že se chráníme dál, i když už jsme dospělí a nebezpečí již nehrozí. To znamená, že se v životě velmi omezujeme a ze strachu ze zranění si nedovolujeme žít tak, jak bychom chtěli. Prakticky jen přežíváme v našem úkrytu, ze kterého pozorujeme život, místo, abychom ho žili.

Léčením srdce zcitlivujeme do těla, začínáme se přijímat a milovat. Jasněji vidíme to, co potřebujeme. A pak můžeme konat a tančit životem beze strachu z odhalení, neboť nic neskrýváme před sebou ani druhými. Je to cesta osvobození se, sebelásky a přijetí všeho, co v sobě obsahujeme. Nejen ty krásné, příjemné části, ale i ty temné, děsivé a nepříjemné. Právě za těmi se skrývá naše největší bohatství, síla, moudrost.

Za roky léčení jsem vysledovala tyto bezprostřední účinky na fyzické tělo:

prohloubí se dýchání (často to lidé popisují tak, že se poprvé dokázali zhluboka nadechnout)
uvolní se bolest – psychická i fyzická (hlavně v oblasti hrudníku)
uvolní se napětí, ztuhlost, sevření

Na psychické úrovni dochází většinou k velké úlevě. Radosti a motivaci do nového, svobodnějšího a autentičtějšího života. Člověk má chuť žít v souladu se svým srdcem, otevírá se novým možnostem, aby mohly přijít do jeho života, i když rozum tvrdí, že to není možné. Začínají se dít zázraky.

Léčení je velice silný a hluboký proces. Doporučuji, abyste si dopřáli v den léčení čas jen pro sebe a mohli tak lépe vstřebávat a integrovat nové prožitky do svého těla, srdce, života. Můžete také cítit velkou únavu. Léčení bych pro představu mohla přirovnat k operaci fyzického těla, akorát bez nástrojů. Čas na regeneraci je moc důležitý. Nezapomeňte hodně pít vodu, abyste podpořili léčením nastartovaný proces čištění těla. Léčení probíhá i poté, co odejdete. Často si uvědomíte jeho sílu a vliv na váš život až s větším odstupem. To je úplně v pořádku.

Kromě jemného laskavého dotyku se můžete těšit na vůně, terapeutickou ladičku Země, relaxační hudbu a zvuky harmonizačních nástrojů (koshi zvonek, tibetské mísy, šamanský buben, sundram), které celý proces zpříjemňují a podporují. Po léčení vás krásně uzemní rituální čokoládka a osladí bylinný nápoj lásky.

Nejlépe o hloubce a dopadech léčení do běžného života hovoří příběhy těch, kteří si léčením srdce již prošli.

Reference

Moc si vážím vaší zpětné vazby.

Markétky léčení srdce mi vždy napraví můj vnitřní rozhozený kompas, který mě v životě vede. Vždy se jí podaří mi ho vyladit. Vždy mě návštěva u ní obrovsky nabije optimismem, dodá mi síly k následujícím krokům v mém životě, které je třeba udělat. Léčení mi dodává důvěru v sebe, ve své cítění a jednání v pravdě k sobě a k druhým. Návštěva u ní je jako zastavení se u oázy lásky, přijetí, péče, plné pozornosti ke mně. Při návštěvě se zklidním i uvolním, protože je atmosféra díky ní plná důvěry, lásky a bezpečí, tak se mi podaří se se plně otevřít. Díky tomu se nám podaří vytáhnout na světlo věci, které se mě samotnému nedaří vidět, rozpoznat či si vůbec přiznat. Díky Markétčiným bohatým zkušenostem ze života a úžasným vhledům, je schopna mě v těchto věcech provést, věci pojmenovat a dále navést. Vše vždy směřuje k tomu, abych se postavil na své vlastní nohy a sám dělal v životě z toho vycházející kroky. Je to o tom, že díky ní získávám důvěru a sílu pro ty důležité činy. Následně, při samotném léčení srdce se vše to co jsme probrali, následně doteče do buněk. Dar léčení, který jí byl dán, je založen na tom, že Markét tu je plně pro mě, ponořená do procesu, při kterém do mě teče energie shůry a uzdravuje se to co má. V tu chvíli její dotyky mají obrovskou sílu a veškerá pozornost, která mi je dávána mi přináší pocit, že jsem ta nejdůležitější osoba na světě. Doporučuji všem těm, kteří si již přejí žít svůj život naplno.

Zdeněk Příkopa
IT specialista

Markétko, vzpomínám na náš první kontakt přes WhatsApp v říjnu loňského roku a na to, jak srdečného přijetí se mi dostalo, ještě než jsme se osobně setkali u tebe na Kamýku. Děkuji ti za vyslovení toho, co mě trápí a toho co mě naplňuje a také toho, kolik nového a nepoznaného je ještě přede mnou. Je úžasné, jak se do mě dokážeš vcítit a naslouchat tomu, co moje tělo říká a já to občas stále ještě neslyším. Setkávání s tebou mi pokaždé pomáhá uvědomit si sám sebe a to, co skutečně chci a čím jsem. Při našem setkání přestávám vnímat čas a otevírám své srdce tomu, co do mě přes tebe proudí. Raduji se z našeho propojení a těším se na naše další setkání. Mávám ti z kopce na kopec.

Marek Baloun
manažer, středoškolský učitel

Andrea Rývová
S rukou na bolavém srdci jsem přišla za Markétou. Nevěděla jsem, jak dál spokojeně žít. Rozpadl se mi sen. Můj sen o rodině, manželství, lásce… můj život. Markétka se mnou začala promlouvat, tak laskavě a přirozeně. Jen její hlas mě uklidňoval. Její slova mi dávala smysl. Od prvního zazvonění na Markétky zvonek se toho tolik změnilo. Osvobodila jsem se ze závislosti na manželovi, na držení vztahu, když druhý nechce. Nebojím se ŽÍT v lásce a radosti, protože to je to ONO! Přijímám své stíny a těžké chvíle v životě. Od léčení srdce jdu cestou lásky k životu…moc mě baví.

Andrea Rývová
fotografka, úřednice

Najdeme pro Vás vhodný termín. Doporučuji si vyhradit celý den pro sebe, nebo alespoň volnější režim. Léčení je hluboký proces, který se dá přirovnat k operaci. Z těla se Vám uvolní velké napětí a to může způsobit únavu. Po operaci také několik dní odpočíváte a regenerujete. Dopřejte si čas pro sebe a odpočinek.

Léčení trvá 90 minut a stojí 3000 Kč.

Přejete si průvodce na cestě ke štěstí a spokojenosti?

Markéta Štěpánková

Kamýk 32, 412 01 Kamýk u Litoměřic